Výrobek

Alopecie – příčiny a způsob plešatosti

4.8
(4)

Pro člověka jím postiženého je plešatost výrazným problémem nejen estetického, ale i emocionálního charakteru.

Vzhled nadměrného vypadávání vlasů může způsobit spoustu stresu a napětí, vést ke snížení sebevědomí a dokonce i k depresi. Pokud nás tedy postihne tento nepříjemný neduh, neměli bychom to brát na lehkou váhu a doufat, že problém sám odezní. Alopecie může být léčena s dobrými výsledky a zastavit vypadávání vlasů a dokonce získat svůj původní objem. S vhodnou terapií byste však neměli otálet, protože čím dříve začneme jednat, tím větší máme šanci, že se problému zbavíme.

Pár slov o plešatosti

Nadměrné vypadávání vlasů je běžné onemocnění, které postihuje lidi na celém světě, muže i ženy, a dokonce i děti. Pokud není správně ošetřeno, může vést k trvalé ztrátě vlasů na pokožce hlavy, celé nebo její části.

Lidé trpící plešatostí často zažívají spoustu stresu a mnoho negativních emocí. Vypadávání vlasů je trapné, snižuje sebevědomí a následně zhoršuje vztahy s okolím a ještě vážnější psychické problémy.

V případě problému se vyplatí co nejdříve zareagovat a bojovat o každý vypadnutý vlas. Léčba plešatosti vyžaduje vytrvalost a důslednost, ale aby přinesla výsledky, stojí za to využít pomoc odborníka.
Dermatolog se pokusí diagnostikovat příčinu vypadávání vlasů a navrhne vhodné přípravky na zastavení vypadávání vlasů a stimulaci opětovného růstu vlasů nových.

péče o vlasy panda

HAIR CARE PANDA

Měli byste být trpěliví, protože účinky se nedostaví okamžitě, ale až po několika měsících. Pomoci mohou léky aplikované zevně na vlasovou pokožku ve formě šamponů nebo vtírek a ústních doplňků – vitamíny, které zlepší stav vlasů zevnitř.

Můžeme využít i pomoc trichologa – zabývá se diagnostikou a léčbou alopecie, ale i různých onemocnění vlasové pokožky. Pomocí specializovaných nástrojů provede důkladné vyšetření pleti a vlasů a na jeho základě doporučí vhodnou léčbu. Ošetření používané v trichologických ordinacích, jako je mezoterapie, peeling pokožky hlavy nebo ošetření stimulující růst, jsou účinné.

Příčiny plešatosti a způsoby její léčby

Léčba alopecie závisí na její příčině, proto je nezbytné provést správnou diagnózu, aby byla účinná. Může to být obtížné a někdy dokonce nemožné, protože alopecie je onemocnění komplexní etiologie a může být způsobeno mnoha faktory. Terapie bude spočívat v odstranění základní příčiny, pokud je to možné, což obvykle vede k vyřešení alopecie. Je třeba si uvědomit, že vypadávání vlasů je přirozený proces, který vyplývá z jejich životního cyklu. Vlasy po určitou dobu rostou, pak odumírají a nakonec vypadnou – to je důvod, proč každý den ztrácíme určité množství vlasů a není to důvod k obavám. Teprve pokud pozorujeme výrazné změny v této oblasti, a vypadávání vlasů výrazně naroste, můžeme začít hledat příčinu tohoto stavu a jak víte, může jich být mnoho.

recenze péče o vlasy panda
  1. Zde je třeba zmínit genetické příčiny – androgenní alopecii. Jeho základem jsou mužské pohlavní hormony – androgeny, především testosteron, který ve vlasové pokožce prochází specifickými změnami, ničí vlasové folikuly a způsobuje postupné vypadávání vlasů. Tento typ alopecie je mnohem častější u mužů, ale postihuje i ženy. Léčba spočívá v užívání preparátů dostupných v lékárně ve formě pastí, někdy v užívání perorálních léků snižujících hladinu androgenů a trichologických procedurách.
  2. Drogové – užívání některých léků může způsobit vypadávání vlasů. Patří mezi ně antidepresiva, ale používají se také k léčbě vysokého krevního tlaku, srdečních chorob a hormonálních látek. Pouze přerušení užívání konkrétního přípravku může zastavit vypadávání vlasů.
  3. Infekční onemocnění, např. infekce s vysokou horečkou, onemocnění jako syfilis, tyfus. Prolaps by měl po vyléčení nemoci spontánně odeznít.
  4. Nesprávná strava, která vede k nedostatku důležitých živin, může mít za následek nadměrné vypadávání vlasů. Nedostatky je nutné doplnit zavedením zdravého a vyváženého jídelníčku.
  5. Onemocnění pokožky hlavy – jako jsou plísňové infekce, lupy, nadměrná seborea. Terapie by měla začít vyléčením primárního onemocnění a poté můžete použít přípravky a kúry, které posilují a zlepšují stav vlasů.
  6. Poporodní – vlasy vypadávají v důsledku hormonálních změn, ke kterým dochází po narození miminka. Obvykle se během několika měsíců vyléčí samo a nevyžaduje specializovaný přístup.
  7. Fyzikální a mechanické faktory – nesprávná péče, používání příliš mnoho stylingové kosmetiky, časté používání fénu a žehličky, popáleniny, rány a dokonce i velmi pevné sešívání a svazování vlasů. Zastavení ničení a vystavení nepříznivým faktorům by mělo pomoci snížit prolaps.

HAIR CARE PANDA

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4.8 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.