Opinie

Łysienie – przyczyny i sposób na łysienie

5
(6)

Łysienie jest dla osoby nim dotkniętej istotnym problemem nie tylko natury estetycznej, ale także emocjonalnej.

Pojawienie się nadmiernego wypadania włosów może wywołać duży stres i napięcie, prowadzić do spadku samooceny, a nawet depresji. Dlatego jeżeli dotknie nas ta przykra przypadłość to nie powinniśmy jej lekceważyć i liczyć na to, że problem sam kiedyś zniknie. Łysienie można leczyć z dobrymi efektami i powstrzymać utratę włosów, a nawet odzyskać ich dawną objętość. Nie należy jednak zwlekać z podjęciem odpowiedniej terapii, bo im wcześniej zaczniemy działać, tym większe mamy szanse na pozbycie się problemu.

Kilka słów o łysieniu

Nadmierne wypadanie włosów to powszechna dolegliwość, która dotyka ludzi na całym świecie, zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a nawet dzieci. Nie leczone odpowiednio może prowadzić do trwałej utraty owłosienia na skórze głowy na całej powierzchni lub tylko jej części.

Osoby cierpiące z powodu łysienia często doświadczają dużego stresu i wielu negatywnych emocji. Utrata włosów jest krępująca, wpływa na obniżenie samooceny, a w konsekwencji pogorszenie relacji z otoczeniem, a nawet poważniejsze problemy natury psychicznej.

W przypadku wystąpienia problemu warto jak najszybciej zareagować i podjąć walkę o każdy tracony włos. Leczenie łysienia wymaga wytrwałości i konsekwencji, jednak aby przyniosło efekty warto skorzystać z pomocy specjalisty.
Lekarz dermatolog postara się zdiagnozować przyczynę utraty włosów i zaproponuje odpowiednie preparaty mające powstrzymać wypadanie, a także stymulować odrastanie nowych włosów.

hair care panda

HAIR CARE PANDA

Należy uzbroić się w cierpliwość, bo efekty nie przyjdą od razu, a dopiero po kilku miesiącach. Pomóc mogą leki stosowane zewnętrznie na skórę głowy w postaci szamponów lub wcierek oraz suplementy doustne- witaminy, które poprawią od wewnątrz kondycję włosów.

Możemy także skorzystać z pomocy trychologa- zajmuje się on diagnozą i leczeniem łysienia, a także różnymi schorzeniami skóry głowy. Przy pomocy specjalistycznych narzędzi przeprowadzi dokładne badanie skóry i włosów, a na jego podstawie zaleci właściwe leczenie. Skuteczne bywają zabiegi stosowane w gabinetach trychologicznych takie, jak mezoterapia, peeling skóry głowy, czy zabiegi stymulujące porost.

Przyczyny łysienia i sposoby jego leczenia

Leczenie łysienia jest uzależnione od jego przyczyny, więc by było skuteczne konieczne jest postawienie właściwej diagnozy. Może to być trudne, a czasem wręcz niemożliwe, bo łysienie jest schorzeniem o złożonej etiologii i może być wywołane przez wiele czynników. Terapia polegać będzie na eliminacji przyczyny, jeśli jest to możliwe, co zwykle skutkuje ustąpieniem łysienia. Należy pamiętać, że wypadanie włosów jest naturalnym procesem, który wynika z cyklu jego życia. Włos rośnie przez pewien okres czasu, następnie obumiera, by w końcu wypaść- to dlatego codziennie tracimy pewną ich ilość i nie jest to powodem do niepokoju. Dopiero jeżeli zaobserwujemy istotne zmiany w tym zakresie, a wypadanie znacznie się nasili, to możemy zacząć szukać przyczyny tego stanu, a jak wiadomo, może być ich wiele.

hair care panda opinie
  1. Przyczyny genetyczne – należy tu wymienić łysienie androgenowe. Jego podłożem są męskie hormony płciowe- androgeny, a głównie testosteron, który ulegając określonym przemianom w skórze głowy niszczy mieszki włosowe i powoduje stopniową utratę owłosienia. Ten typ łysienia występuje znacznie częściej u mężczyzn, jednak dotyka również kobiety. Leczenie polega na stosowaniu preparatów dostępnych w aptece w postaci wcierek, niekiedy przyjmowaniu doustnych leków obniżających poziom androgenów, a także zabiegów trychologicznych.
  2. Polekowe – przyjmowanie niektórych leków może powodować wypadanie włosów. Są to między innymi leki przeciwdepresyjne, ale także stosowane w leczeniu nadciśnienia, chorób serca, oraz środki hormonalne. Jedynie zaprzestanie przyjmowania określonego preparatu może powstrzymać łysienie.
  3. Choroby zakaźne np. infekcje przebiegające z wysoką gorączką, choroby takie, jak kiła, dur. Wypadanie powinno samoistnie ustąpić po wyleczeniu choroby.
  4. Niewłaściwa dieta, która prowadzi do niedoboru ważnych składników odżywczych może skutkować nadmiernym wypadaniem włosów. Konieczne jest uzupełnienie niedoborów poprzez wprowadzenie pełnowartościowego i zbilansowanego jadłospisu.
  5. Choroby skóry głowy – takie, jak infekcje grzybicze, łupież, nadmierny łojotok. Terapię należy rozpocząć od wyleczenia pierwotnej choroby, a następnie można zastosować preparaty i zabiegi wzmacniające i poprawiające kondycję włosów.
  6. Poporodowe – włosy wypadają na skutek zmian hormonalnych występujących po urodzeniu dziecka. Zwykle mija samoistnie w przeciągu kilku miesięcy i nie wymaga specjalistycznego podejścia.
  7. Czynniki fizyczne i mechaniczne – niewłaściwa pielęgnacja, stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków do stylizacji, częste korzystanie z suszarki i prostownicy, oparzenia, rany, a nawet bardzo ścisłe upinanie i wiązanie włosów. Zaprzestanie niszczenia i narażania na niekorzystne czynniki powinno pomóc w ograniczeniu wypadania.

Eleverlash

HAIR CARE PANDA PROMOCJA

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 6

No votes so far! Be the first to rate this post.