Opinie

Piękne włosy – zero przetłuszczania i puszenia się

5
(3)

Sposób w jaki myjemy włosy i czym je myjemy ma ogromny wpływ na ich stan i kondycję. Jak to robić prawidłowo? Po pierwsze szampon nakładamy na dłonie, rozrabiamy go odrobinę i nakładamy na głowę i idziemy w dół – nie zbieramy włosów w jeden wielki kokon na głowie i nie czochramy naszym włosów tylko myjemy wszystko delikatnie partiami, a to pozwala na to że włosy nie puszą się po myciu. Jeśli do tej pory włosy były źle myte to również nie możemy oczekiwać efektów po jednym czy dwóch myciach. Takie widoczne efekty możemy zauważyć po trzech miesiącach stosowania tej metody. Włosy są zdrowsze, nie puszą się i naturalnie lśnią.

Wybierając odpowiedni szampon nie można patrzeć na opakowanie, zapach czy nie wiadomo jakie efekty zapewniane przez producenta. Dobry szampon powinien mieć za zadanie dobrze oczyścić naszą skórę głowy ze wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości kosmetyków, które na co dzień używamy. Włosy powinno się myć na dwa etapy.

Pierwsze mycie jest wstępne – oczyszczające. Tutaj warto do pielęgnacji włosów wprowadzić glinki.

Glinka ma właściwości bakteriobójcze i nie tylko sprawdzi się na naszej cerze, ale również na oczyszczaniu skóry głowy. To jest bardzo ważne dla osób z problemem przetłuszczających się włosów. Glinki nie tylko pomogą z tym problemem, ale również bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem łupieżu. Na początek można zacząć używać białej glinki, która jest łagodniejsza od tej czarnej. Wystarczy odrobinę wymieszać z szamponem i normalnie umyć włosy.

Kolejnym produktem, który może nam pomóc w walce z łupieżem czy łuszczycą jest czarne mydło, które ma wiele zastosowań również w walce z trądzikiem. W jaki sposób sprawdza się jednak na włosach? Po umyciu takim mydłem włosy są odświeżone i idealnie doczyszczone. Mydło nie powoduje również przesuszania włosów, więc spokojnie można je używać na całą długość i nie martwić się o suche i matowe włosy.

Drugi etap jest łagodniejszy i ma za zadanie doczyścić naszą skórę głowy. Warto więc wybrać jakieś łagodniejsze szampony do pielęgnacji włosów.

Nie można zapomnieć również o odżywkach i maskach. Sam szampon nawet jeśli ma w nazwie wygładzenie czy pielęgnację to jednak nie daje takich efektów, ponieważ głównym zadaniem szamponu jest umycie włosów. Natomiast odżywki i maski wzbogacają nasze włosy, dają nawilżenie i nabłyszczenie. Warto pamiętać, że nakładając którykolwiek z tych produktów nie należy nakładać go na skórę głowy. To właśnie ten błąd powoduje, ze nasze włosy mogą się przetłuszczać. Wystarczy nałożyć nawet na ¾ włosów odżywkę czy maskę, pozostawić na 10 minut a później spłukać. Kosmetyk sam wniknie w strukturę włosa i dojdzie nawet do cebulek.

Mycie włosów ma ogromne znaczenie, również kosmetyki którymi wygładzamy włosy, dlatego warto sięgać po produkty z naturalnymi składnikami, które lepiej poradzą sobie z odpowiednią pielęgnacją włosów.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.